Spółki spin off UG2017-11-23T08:43:13+00:00

Spółki Spin Off

Fermentum Mobile to firma, która łączy doświadczenie zdobyte podczas pracy naukowej z pasją do biotechnologii. Wśród założycieli spółki są m.in. absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego. To pierwsza w Polsce firma zajmująca się badaniami i produkcją płynnych drożdży piwowarskich. Spółka dysponuje nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym pozwalającym zachować najwyższe standardy produkcji. Fermentum Mobile posiada własny bank kultur drożdży piwowarskich obejmujących obecnie 16 szczepów pozyskanych z renomowanych ośrodków badawczych m.in. z Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii.

Każdy domowy piwowar znajdzie w ofercie spółki coś dla siebie Irlandzkie ciemności, Belgijskie pagórki, Gwoździe i banany czy Bawarska dolina – to tylko niektóre nazwy szczepów drożdży, a każdy z nich reprezentuje niepowtarzalny styl i smak wytworzonego później napoju. Z oferty firmy korzystają nie tylko miłośnicy domowych wyrobów, ale także coraz liczniejsze browary rzemieślnicze. Już dziś na półkach sklepów z dobrymi piwami można spotkać trunki fermentowane  drożdżami Fermentum Mobile. Plany rozwojowe przewidują wprowadzenie do oferty dodatkowych usług analitycznych dla małych i średnich browarów, które nie dysponują własnym zapleczem laboratoryjnym.

Więcej informacji: www.fermentum-mobile.pl

Założycielami firmy QSAR Lab są m.in. pracownicy naukowi Pracowni Chemometrii Środowiska Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Spółka łączy środowisko naukowe ze środowiskiem biznesowym, a wykorzystując potencjał naukowy Uniwersytetu Gdańskiego, wiodącej uczelni wyższej regionu, oferuje firmom i instytucjom badawczym innowacyjne usługi w zakresie modelowania komputerowego oraz prowadzenia badań in silico w oparciu o metody QSAR.

Więcej informacji: www.qsarlab.com