Działalność Centrum Transferu Technologii
Centrum Transferu Technologii UG jest jednostką ogólnouczelnianą Uniwersytetu Gdańskiego łączącą naukę z gospodarką, dlatego świadczy szeroko rozumianą działalność usługową, informacyjną, doradczą, szkoleniową i promocyjną pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym zadaniem CTT UG jest komercjalizacja wyników badań naukowych i prac rozwojowych, które powstają w Uniwersytecie Gdańskim. Do zadań pracowników Centrum Transferu Technologii należy także poszukiwanie inwestorów oraz liczne spotkania z przedstawicielami biznesu w celu promocji oferty technologicznej.
Centrum pośredniczy w nawiązywaniu współpracy pomiędzy uczelnią a instytucjami i osobami fizycznymi (w poszukiwaniu inwestorów dla rozwiązań powstających na uczelni). CTT UG ocenia pod kątem komercyjnym potencjał badawczy uczelni dla przedsiębiorców, a dla pracowników naukowych oferuje pomoc w zakresie ochrony praw własności intelektualnej czy współpracy z rzecznikiem patentowym.
Jako jednostka ogólnouczelniana, która ma na celu popularyzację współpracy nauki z biznesem, poszukuje innowacyjnych technologii i rozwiązań powstających w uczelni, a także pomaga w przeprowadzaniu procesów komercjalizacji wyników badań.
Wizja
CTT UG aktywnie i skutecznie podejmuje działania, które umożliwiają realną współpracę środowiska naukowego i gospodarczego.
Misja
Tworzenie warunków i realizacja wizji:
Sprawna obsługa pracowników UG podczas procesu komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych.
Wsparcie marketingowe i promocja osiągnięć zespołów naukowych oraz Uniwersytetu Gdańskiego jako ośrodka, w którym powstające wyniki badań naukowych mają zastosowanie w praktyce.
Centrum Transferu Technologii w liczbach
Centrum Transferu Technologii UG w swojej działalności wykorzystuje normę ISO 26000

ISO 26000 jest Normą Międzynarodową zawierającą wytyczne dotyczące społecznej odpowiedzialności, czyli odpowiedzialności organizacji za wpływ podejmowanych decyzji i działań na społeczeństwo i środowisko, zapewnianej poprzez przejrzyste i etyczne postępowanie, które:
- przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, w tym zdrowia i dobrobytu społeczeństwa;
- uwzględnia oczekiwania interesariuszy (osób lub grup, które są zainteresowane decyzjami lub działaniami organizacji);
- jest zgodne z obowiązującym prawem i spójne z międzynarodowymi normami postępowania;
- jest zintegrowane z działaniami organizacji i praktykowane w jej relacjach, które dotyczą działań organizacji podejmowanych w obrębie jej sfery oddziaływań.



