Integracja badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego
II Międzynarodowa Konferencja „Badania Kliniczne to MY” 14-15.10
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji „Badania Kliniczne to MY”, która odbędzie się w dniach 14-15 października 2022r w siedzibie uczelni w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 59. Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem.
Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych. Zależy nam na tym, by pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów podyplomowych w ochronie zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego.
Partnerami merytorycznymi konferencji są Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED), Centrum Transferu Technologii GUMED, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum oraz Kozminski Business HUB.
W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech i o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w dodatni sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych oraz prezentacje startupów med-tech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business Hub. Jury wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum.
Tematyka poruszana podczas konferencji obejmuje zagadnienia związane z innowacyjnymi terapiami, ścieżką rejestracji leków na choroby rzadkie, prawem i analizą trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski, prezes GCPpl, dr Jacques Demotes, dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska, zastępca dyrektora CWBK GUMED, prof. Bartosz Karaszewski, GUMED, dr Agata Bloswick, Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.
Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i startupów med-tech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentacji środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój.
Oprócz spotkania na żywo w auli ALK, konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na angielski.
Formularz rejestracyjny: https://www.kozminski.edu.pl/pl/2nd-international-conference-we-are-clinical-reaserch-pl
Centrum Transferu Technologii UG