Media o wynalazku naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego

W ogólnopolskich mediach zostały opublikowane artykuły opisujące osiągnięcia naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego prof. Adama Lesnera oraz dr Natalii Gruby. Wynikiem ich pracy było stworzenie markera diagnostycznego do wykrywania nowotworu pęcherza moczowego. Opracowany marker pozwala na wykrywanie wczesnej postaci nowotworu nabłonka pęcherza moczowego. Największymi zaletami testu są: bezinwazyjność podczas badania, wysoka skuteczność, krótki czas oczekiwania na wynik – otrzymywany w czasie krótszym niż 60 minut, dobra skuteczność nawet w przypadku początkowej fazy choroby oraz możliwość wykonania testu przy wykorzystaniu niewielkiej ilości próbki moczu pacjenta ok. 1 ml.

Więcej informacji dostępne pod adresem –> Szybki i bezinwazyjny test na raka układu moczowego

Forsal PL

Innpoland

gazeta.pl

Termedia

TVN

Poniżej zamieszczamy bezpośredni odnośnik do oferty technologicznej wynalazku:

Marker diagnostyczny do wykrywania raka nabłonka pęcherza moczowego.

Zespół Centrum Transferu Technologii UG