AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii w Gdańsku

Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii w Gdańsku

Zespól Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczył w siódmej konferencji branżowej Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT). W tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 1-3 kwietnia, w roli organizatora wystąpiło Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej. Tym razem w wydarzeniu uczestniczyły nie tylko Centra Transferów Technologii, lecz także uczelniane spółki celowe z całej Polski, a w gronie gości znaleźli się również przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedstawiciele otoczenia gospodarczego. Kolejna już edycja obrad PACTT odbywała się w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej oraz ośrodku szkoleniowym w Sobieszewie. Konferencja była znakomitą okazją do zacieśniania coraz to lepszej współpracy oraz wymiany poglądów pomiędzy przedstawicielami Centrów Transferu Technologii jak również spółek celowych z całej Polski, a także do odnajdywania i tworzenia wspólnych rozwiązań w drodze do sprawnego zarządzania własnością intelektualną oraz efektywnej komercjalizacji.

W czasie 3 dniowej konferencji zostały wygłoszone interesujące wystąpienia i prezentacje, a także odbyły się interesujące dyskusje, które dotyczyły m.in.:

– platformy MOST Wiedzy jako narzędzia do nawiązywania współpracy pomiędzy światem nauki a biznesem;

– analizy efektywności promocji potencjału naukowo-wdrożeniowego na przykładzie projektu MOST Wiedzy;

– kreowania podaży przez uczelniane CTT i Spółki Celowe;

– systemów informatycznych zwiększających efektywność działania CTT w zakresie zarządzania patentami i zleceniami zewnętrznymi.

Ponadto, dr Andrzej Kurkiewicz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumował efekty działalności programu Inkubator Innowacyjności+. Podczas konferencji poruszono również ważny dla wszystkich polskich Uczelni temat ewaluacji jednostek naukowych w kontekście nowego rozporządzenia.