AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

“Pięćdziesiąt technologii na 50 – lecie UG” – nowy katalog dostępny na stronie

“Pięćdziesiąt technologii na 50 – lecie UG” – nowy katalog dostępny na stronie

Wyjątkowy Jubileusz, jakim są obchody 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego to znakomita okazja do zaprezentowania działalności uczelni w wielu różnych dziedzinach. Badania naukowe stanowią jedną z najważniejszych, ponieważ wpływają w bezpośredni sposób zarówno na zmiany technologiczne na świecie, jak i gospodarcze oraz społeczne. Zarówno ten fakt, jak i uznanie dla innowacyjnej pracy naukowców UG, było motywacją Zespołu Centrum Transferu Technologii UG do przygotowania specjalnego katalogu z 50 najlepszymi technologiami z okazji 50-lecia uczelni.

Innowacje, opublikowane w katalogu, to wyniki prac badawczych zespołów naukowych Uniwersytetu Gdańskiego. Zdecydowana większość dotyczy dziedzin „Chemistry & Red Biotechnology” oraz „Green Biotechnology”, znajdują się w nim również informacje o założonych na uczelni spółkach spin-off, a także o powstałych Międzynarodowych Agencjach Badawczych.

Katalog był już udostępniony i cieszy się dużym zainteresowaniem na spotkaniach z otoczeniem biznesowym, czy podczas takich wydarzeń, jak np. 7th Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH 2019 w Krakowie, V Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, BioFIT 2019 w Marsylii.

Katalog „Pięćdziesiąt technologii na 50-lecie UG” dostępny jest w wersji pdf w Bazie Ofert na stronie CTT UG lub pod bezpośrednim linkiem: https://ctt.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2020/02/University-of-Gdansk_Technology_Offer_Catalogue.pdf

Zespół CTT UG

Data dodania: 07.02.2020 r.