AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

TCI Sp. z o.o. – Nową spółką spin-off Uniwersytetu Gdańskiego

TCI Sp. z o.o. – Nową spółką spin-off Uniwersytetu Gdańskiego

Miło nam poinformować, iż w czerwcu 2020 r. rozpoczęła działalność na Uniwersytecie Gdańskim szósta spółka Spin-off o nazwie TCI Sp. z o.o. Spółka dołączyła do grupy już działających podmiotów: Fermentum Mobile, Qsar Lab, Officina Baltica, Vaxican, NanoExpo.

Spin-off założony został w celu komercjalizacji opracowanych na Uniwersytecie innowacyjnych pomysłów oraz technologii w zakresie nowych produktów medycznych i leków. Zespół TCI Sp. z o. o. wykorzystuje doświadczenie zdobyte podczas pracy naukowej w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w obrębie sektora biotechnologicznego i biofarmaceutycznego. Zadaniem spółki będzie dopracowywanie formulacji preparatów medycznych oraz leczniczych, przeprowadzanie badań stabilności oraz komercyjne wykorzystanie opracowanych na uczelni nowych produktów medycznych –  ich rejestracja i komercjalizacja. Działalność spółki jako Spin-off umożliwi naukowcom wykonanie kolejnych etapów badań i praktyczne ich zastosowanie.

Na uczelni duża liczba naukowców pracuje nad nowymi preparatami, których badania często są zawieszane przed etapem produkcji pilotażowej w standardzie GMP TCI Sp. z o.o. będzie dążyć do utworzenia pracowni z certyfikatem GMP w budynkach laboratorium przy ulicy Kładki 24 w Gdańsku. Stworzy to możliwość wykonywania analiz opierających się na seriach pilotażowych, niezbędnych do badań stabilności. Uzyskany certyfikat umożliwi między innymi wykonywanie prac zleconych w celu opracowania preparatów licencyjnych.

Więcej informacji na stronie: tci.pl