Targi BALTEXPO

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej. Dwudziesta edycja targów to niezwykłe wydarzenie trwające aż 3 dni (od 9 do 11 września 2019 r.) organizowane przez Zarząd Targów Warszawskich pod patronatem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Remontowa Holding, Polskie LNG S.A., Agencja Rozwoju Pomorza S.A., PORT GDYNIA, Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, Invest in Pomerania, Skandynawsko – Polska Izba Gospodarcza, Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A., Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza, CLIP GROUP jak również Bałtycki Terminal Kontenerowy.

Tematyka targów BALTEXPO 2019 obejmowała główne obszary gospodarki morskiej t.j. przemysł okrętowy, Offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morską i przybrzeżną, żeglugę śródlądową i gospodarkę wodną bezpieczeństwo i ochronę portów oraz żeglugi, ochronę środowiska, edukację i crewing.

BALTEXPO było doskonałą okazją do spotkań i dyskusji pośród przedstawicieli biznesu, przemysłu, instytucji rządowych, na którym w roli uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki uczestnictwu w targach Centrum Transferu Technologii nawiązało wiele nowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami otoczenia gospodarczego m. in. branży morskiej z różnych zakątków świata. Podczas targów Brokerzy Innowacji z CTT UG zaprezentowali wystawcom i uczestnikom wydarzenia kompleksowy wachlarz usług badawczych, analiz, ekspertyz możliwych do wykonania przez Uniwersytet Gdański, a także wynalazki opracowane przez kadrę naukową UG.

Więcej informacji nt. wydarzenia na stronie organizatora wydarzenia Zarządu Targów Warszawskich:

www.baltexpo.ztw.pl

Zespół CTT UG

Data dodania: 12.09.2019 r.