Spin-off Uniwersytetu Gdańskiego Laureatem konkursu “Pomorski Gryf Gospodarczy 2020”

QSAR Lab – spin-off Uniwersytetu Gdańskiego, został laureatem tegorocznej edycji konkursu „Pomorski Gryf Gospodarczy” w kategorii Startup.

QSAR Lab, firma założona przez naukowców z wydziału chemii UG,  jest pionierem w zakresie komputerowego modelowania aktywności biologicznej/ toksyczności/ właściwości fizykochemicznych nanomateriałów. Członkowie QSAR Lab jako pierwsi dostosowali metodykę QSAR/QSPR do specyfiki nanocząstek. Zespół badawczy tworzą specjaliści z zakresu komputerowego projektowania i analizy nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii, statystyki chemicznej oraz chemometrii.

Pomorski Gryf Gospodarczy to jedna z najważniejszych i cenionych nagród w pomorskim środowisku, przyznawana nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.

W tegorocznej edycji udział wzięło 70 kandydatów z całego województwa pomorskiego.