Kolejna decyzja o przyznaniu patentu dla naukowców z MWB UG i GUMed

Z niezmierną przyjemnością pragniemy poinformować, iż Uniwersytet Gdański otrzymał kolejną decyzję Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentu, tym razem na wynalazek pt.: Biopreparaty do ochrony roślin przed zakażeniem bakteryjnym.

Badania nad wynalazkiem prowadzone były na wydziale MWB UG i GUMed w ramach grantu LIDER VI pt. ” Wykorzystywanie synergistycznego działania bakteriofagów litycznych i bakterii antagonistycznych w biologicznej ochronie ziemniaka (Solanum Tuberosum L.) przed bakteriami pektynoloitycznymi z rodzaju Pectobacterium spp. i Dickeya spp.”

Kierownikiem projektu był dr hab. Robert Czajkowski, prof. UG, który współpracował z dr Dorotą M. Krzyżanowską, mgr Tomaszem Maciągiem, dr hab. Sylwią Jafrą, prof. UG

Warto wspomnieć, że to już druga w tym roku decyzja o przyznaniu patentu dla zespołów kierowanych przez dr hab. Roberta Czajkowskiego, prof. UG.

Twórcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół CTT UG