Decyzja o przyznaniu patentu dla naukowców z WMFiI UG

Z niezmierną przyjemnością pragniemy poinformować, iż Uniwersytet Gdański otrzymał kolejną decyzję Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentu, tym razem na wynalazek pt.: Dwu-fazowy tlenoazotkowy luminofor o wzmocnionej i wydłużonej luminescencji oraz sposób jego wytwarzania.

Badania nad wynalazkiem prowadzone były w Zakładzie Spektroskopii Fazy Skondensowanej na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG wspólnie z Zakładem Ceramiki, Kompozytów i Technologii Odlewniczych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Twórcami wynalazku są: Marek Grinberg, Justyna Brzozowska, Karol Szczodrowski, Sebastian Mahlik, Tadeusz Leśniewski, Natalia Majewska, Małgorzata Sopicka-Lizer, Tomasz Pawlik, Daniel Michalik oraz Barbara Abramczyk.

Twórcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół CTT UG