Zapraszamy na webinarium WYNALAZEK a BIZNES 15.06

Zagadnieniom wdrażania innowacyjności na rynek poświęcone będzie webinarium organizowane przez Centra Transferu Technologii Uczelni Fahrenheita: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

15 czerwca, w godz. od 11 do 12 odbędzie się webinarium pt. Wynalazek a biznes. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja.

Link do rejestracji

Webinarium rozpocznie się wprowadzeniem Damiana Kuźniewskiego − Dyrektora Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG. Prelegentami będą Agnieszka Cichocka oraz Marek Trojanowicz.

Podczas spotkania poruszane będą takie zagadnienia, jak: dobre praktyki we współpracy z funduszami Venture Capital, ścieżki udanej współpracy z VC, przebieg negocjacji umów z VC, oczekiwania inwestorów, jak przygotować się do rozmowy z VC, korzyści dla naukowca z założenia spin-offu i start-upu.

Cichocka

Agnieszka Cichocka – pasjonatka sztuki i technologii. Absol- wentka Historii Sztuki i Europeistyki, obecnie pracuje jako Acceleration Manager w akceleratorze Huge Thing, gdzie zajmuje się m.in. programem preakceleracji tworzonym w partnerstwie z Google for Startups. Wcześniej Dyrektorka District Hall Warsaw będącego częścią Kampusu Innowacji oraz Menedżerka ds. Strategii i Rozwoju I Działu Rozwoju Startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrzeni colivingowej dla cyfrowych nomadów i nomadek. Związana z branżą kreatywną − przez wiele lat organizowała międzynarodowe projekty z zakresu edukacji, sztuki i szeroko rozumianej kultury, m.in Art for Democratic (R)evolution czy Baltic House Lab. W wolnym czasie pisze artykuły o sztuce i technologii dla DailyArt Magazine, śledzi najnowsze trendy o sztuce i angażuje się w projekty wspierające kobiety w świecie technologii i nie tylko i dużo podróżuje.

trojanowski

Marek Trojanowicz – założyciel i współudziałowiec spółki BrainScan Sp. z o.o. spółki EduSense Sp. z o.o., oraz Professor Why S.A., w przeszłości współzałożyciel firmy InteliWISE S.A., jeden z fundatorów fundacji StartUp Hub Poland. Główne obszary zainteresowań to Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazu oraz grafika 3D w tym Rozszerzona i Wirtualna Rzeczywistość, Amerykańska edycja dziennika New York Times poświęciła artykuł, który dotyczył realizowanych przez BrainScan projektów związanych z wykorzystaniem metod Sztucznej Inteligencji w przetwarzaniu obrazów medycznych. Światowy magazyn TIME nazwał go pionierem e-learning’u w Europie. Jest absolwentem wydziału Informatyki na Politechnice Gdańskiej ze specjalizacją Sztucznej Inteligencji i przetwarzaniu obrazu. Przez 4 lata był kierownikiem działu serwisów internetowych spółki Wirtualna Polska S.A., współtwórca serwisu internetowego dla dzieci „Kolorowe Strony”, który został sprzedany firmie Wirtualna Polska S.A., Prezesowi Zarządu Opti- mus Nexus Sp. z o.o.