Wydział: Biologii

Biologii

, Spin off
Wynalazek stanowi przedmiot zgłoszenia patentowego w UPRP nr P.408005

Skrzynka behawioralna do badania preferencji życiowych drobnych zwierząt

Badania behawioralne drobnych zwierząt są często stosowaną metodą w pracach naukowo – badawczych w gospodarce rolnej, w leśnictwie i sadownictwie. Znane i stosowane w powyższych dziedzinach skrzynki behawioralne nie pozwalają na łatwe regulowanie w celach badawczych parametrów otworu wejściowego w stosunku do gatunku poławianego zwierzęcia, ani na zmianę położenia otworu prowadzącego do wnętrza behawioralnej skrzynki – pułapki. Konstrukcja opisywanego urządzenia umożliwia regulację wspomnianych parametrów, zapewniając lepsze dostosowanie do specyficznych cech fizycznych badanych zwierząt. Opracowana skrzynka behawioralna umożliwia prowadzenie prac badawczych nad behawioryzmem gryzoni i innych drobnych zwierząt w warunkach powtarzalności ich preferencji życiowych.