NaNoExpo, spin-off UG, z wyróżnieniem Pomorskiego Gryfa Gospodarczego

Pomorski Gryf Gospodarczy w kategorii Pomorski Start-Up trafił do współpracującej z Uniwersytetem Gdańskim spółki spin-off NaNoEXPO – Next Generation Therapeutics.

Gryf Gospodarczy to jedna z najważniejszych nagród w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Jest przyznawana od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Mogą ją otrzymać przedsiębiorcy, którzy swoją działalnością szczególnie przyczyniają się do rozwoju regionu, wytyczają nowe trendy w biznesie, a także są wzorem i inspiracją dla innych.

W tym roku wyróżnienie w kategorii Pomorski Start-Up otrzymała spółka spin-off Uniwersytetu Gdańskiego – NaNoExpo, którą kieruje pani Beata Gromadzka. NaNoExpo to start-up biotechnologiczny, którego trzonem jest wysoce wykwalifikowana kadra badawcza z zakresu biotechnologii, bioinżynierii, biologii molekularnej, wirusologii, hodowli komórkowych i toksykologii, a także szeroka sieć kontaktów naukowych, co pozwala na nowatorskie i interdyscyplinarne podejście do prowadzonych badań oraz usług. Usługi oraz rozwiązania B+R oferowane przez NaNoExpo to bioinżynieria biologicznych nanostruktur dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów (ekspozycja wybranych epitopów/peptydów na powierzchni nanostruktur). Dodatkowo firma zajmuje się projektowaniem i produkcją cząstek wirusopodobnych (VLPs) oraz oferuje szeroki wybór testów z zakresu toksykologii, wirusologii i biologii molekularnej z użyciem najnowszych metod i sprzętu. Ponadto spółka ma duże doświadczenie w projektowaniu antygenów do szczepień i produkcji przeciwciał poliklonalnych.

fot. Piotr Połoczański