UG – na piątym miejscu wśród uczelni w Polsce w kategorii Innowacyjność, w rankingu Perspektywy 2024

Uniwersytet Gdański nieustannie dba o ochronę wyników prac badawczych zespołów naukowych, co ma także odzwierciedlenie w ważnych zewnętrznych rankingach.

W 2024 roku nasza uczelnia zajęła bardzo wysoką 5 pozycję wśród uczelni wszystkiego typu, a 2 miejsce (za Uniwersytetem Jagiellońskim) wśród uniwersytetów, w rankingu szkół wyższych Perspektywy 2024 w kategorii Innowacyjność/Wynalazczość. Centrum Transferu Technologii wspiera zespoły badawcze w procesie ochrony patentowej rozwiązań zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

W rankingu brana jest pod uwagę ilość patentów, praw ochronnych w Polsce i za granicą oraz wkład badań uczelni w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Centrum Transferu Technologii UG koordynowało działania związane z ochroną patentową, które przyniosły w 2023 roku efekty w postaci:

• 16 uzyskanych patentów;
  • 18 zgłoszeń patentowych przed UPRP;
  • 9 międzynarodowych zgłoszeń przed Europejskim Urzędem Patentowym i WIPO (tryb PCT);
  • 4 uzyskanych patentów międzynarodowych;

Więcej o rankingu: https://2024.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-uczelni-akademickich/criteria/innowacyjnosc