AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

PROF. ADRIANA ZALESKA-MEDYNSKA LAUREATKĄ POLSKIEJ NAGRODY INTELIGENTNEGO ROZWOJU

Prof. Adriana Zaleska-Medynska laureatką polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

https://ctt.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2020/11/Certifikat-AZM.jpg https://ctt.ug.edu.pl/wp-content/uploads/2020/11/Dr-Zaleska_400.jpg

Prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medynska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego została Laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „naukowiec przyszłości” za realizację trzech projektów naukowych. To prestiżowa nagroda w środowisku biznesowym i naukowym, która jest wyrazem docenienia autorów innowacji.

Kapituła konkursu nagrodziła prof. dr hab. Adriana Zaleska-Medynska z Katedry Technologii Środowiska Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego za realizację trzech projektów: „Mechanizm wzbudzania kropek kwantowych w reakcjach fotokatalitycznych”, „Dezodoryzacja i dezynfekcja powietrza w obiektach gospodarki ściekowej” oraz „Przestrzennie zorientowane struktury typu TiO2/MxOotrzymywane metodą elektrochemiczną”.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju przyznawana jest przez Centrum Inteligentnego Rozwoju, które wyróżnia innowatorów i inwestorów, osoby i organizacje, których sposób działania wpływa na rozwój życia społeczeństwa i gospodarki. Jest to prestiżowa nagroda w środowisku biznesowym i naukowym.

Więcej na str. Forum Inteligentnego Rozwoju

Warto wspomnieć, że to już druga w tym roku nagroda Inteligentnego Rozwoju dla naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego! Pierwszą otrzymała Prof. dr hab. Anna Herman-Antosiewicz, kierownik Katedry Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii. Link

Uroczyste wręczenie tegorocznych nagród odbędzie się pod koniec listopada podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.