AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

Startuje druga edycja Akceleracji Life Science

Startuje druga edycja Akceleracji Life Science z GPNT PSSE, w partnerstwie z Polpharma Biologics

Masz pomysł na ciekawy projekt lub produkt? Działasz w obszarach Biotech, Digital Health, Biogospodarki, interesują Cię rozwiązania poprawiające jakość życia lub zdrowia oraz wszystkie inne rozwiązania z zakresu IT/ICT i LifeScience?

Na autorów najbardziej innowacyjnych prac czekają atrakcyjne nagrody, których pula wynosi łącznie ponad 80 tysięcy złotych. Składają się na nią nie tylko nagrody finansowe, ale także wsparcie ekspertów w realizacji zgłoszonego pomysłu, miejsce do pracy i prototypowania czy porady prawne.

Startuje druga edycja Akceleracji Life Science organizowanej przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny oraz Pomorską Specjalna Strefę Ekonomiczną w partnerstwie z Polpharma Biologics.

Celem programu jest wsparcie rozwoju najciekawszych pomysłów z dziedziny LifeScience, niezależnie od aktualnego poziomu rozwoju pomysłodawców. Aby ułatwić konkurencję młodym przedsiębiorcom i świeżym startupom nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: Profesjonaliści oraz Entuzjaści. Wsparcie polega na mentoringu podnoszącym kompetencje biznesowe członków zespołu, dostępności miejsca do pracy (biurowej i mechanicznej) oraz przyznawanych grantach na rozwój pomysłów.

Poszukiwane są startupy, których projekty wpisują się w obszary: Biotech, Digital Health, Biogospodarka, rozwiązania poprawiające jakość życia lub zdrowia oraz wszystkie inne rozwiązania z zakresu IT/ICT i Life Science.

Tegoroczna edycja programu obejmuje trzy etapy: nabór, selekcje, akceleracje i Demo Day.

W II edycji Akceleracji LifeScience na uczestników czeka znacznie więcej praktycznych warsztatów. Zaplanowano dwa całodniowe szkolenia i konsultacje z zakresu wystąpień publicznych, teambuildingu, modelowania biznesowego, zarządzenia projektami. Odbędzie się także speed dating z ekspertami i przedstawicielami branżowymi. Efektem będzie wzmocnienie kompetencji biznesowych akcelerowanych zespołów oraz kompleksowe przygotowanie ich do prezentacji projektów podczas Demo Day przed potencjalnymi inwestorami, klientami czy partnerami.

W ramach Akceleracji LifeScience zakwalifikowane podmioty skorzystają z bogatego programu mentoringowo – konsultacyjnego i wyjątkowej oferty skonstruowanej tak, aby wesprzeć młode firmy w każdym obszarze ich działalności i jednocześnie jak najbardziej ułatwić im skalowanie swojego pomysłu w środowisku biznesowym.

Więcej informacji: https://gpnt.pl/aktualnosci/akceleracja-lifescience-2022-nabor