CTT UG Strefa Nauki i Startupów Targi Polagra 2024

Strefa Nauki i Startupów – Centrum Transferu Technologii UG na Polagra Premiery! w Poznaniu

W tym roku na POLAGRA Premiery! pojawiła się nowość ze świata nauki – Strefa Nauki i startupów czyli miejsce, na którym będzie można obejrzeć agro wynalazki, startupy, spotkać naukowców, wynalazców i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka – biznes z 15 polskich uczelni! Uniwersytet Gdański reprezentują przedstawiciele 3 Spin – offów – Qsar Lab, NanoExpo oraz BNF, spółka celowa UG Univentum Labs oraz Brokerzy Innowacji z Centrum Transferu Technologii UG.

Tematyka tegorocznych targów:

• Megatrendy w rolnictwie: wyzwania środowiskowe, rolnictwo węglowe, polityka rolna, big data. Smartfarming: czyli jak przemysł i współczesna technika reagują na światowe wyzwania i trendy
  • XVI Forum Producentów Rzepaki i Roślin Białkowych – Czy biopreparaty będą szansą dla uprawy rzepaku?
  • Pierwsze Polskie Forum Pojazdów Autonomicznych – Robotyka w rolnictwie.
  • Zmiany klimatyczne, Ukraina w przedsionku do UE, globalne powiązania handlowe, Wspólna Polityka Rolna UE. Jakie to rodzi skutki dla rolnictwa Polski?
  • Jakiej żywności szuka konsument na świecie? Co ma siać, co ma hodować polski rolnik – aby polska wieś nie była oszukana?
  • Gospodarstwo rolne niezależne energetycznie. W co inwestować? Prawne i podatkowe pułapki OZE.
  • Gdzie szukać dodatkowych pieniędzy na inwestycje w rolnictwie i agrobiznesie? Ekoschematy? Rolnictwo węglowe? Kredytowanie, leasing czy inne mechanizmy finansowe? A może zarządzanie ryzykiem?
  • Biogaz w rolnictwie
  • IV Forum Permakultury
  • Strefa Nauki i Startupów

Strefa Nauki i Startupów na Targach Polagra Premiery (polagra-premiery.pl)