AKTUALNOŚCI

Sprawdź co się u nas dzieje

Wystartował MedBiz Innovations Program 2023!

Sektor MedTech wciąż rośnie w siłę, a napędzają go młodzi… Dołącz do MedBiz Innovations Program 2023!

MedBiz Innovations Program to program mentoringowy, który został stworzony dla zdolnych i ambitnych młodych ludzi. Program łączy studentów z różnych środowisk, aby wspólnie kreować innowacyjne rozwiązania. Wkrocz w sektor MedTechowych innowacji i dołącz do interdyscyplinarnej społeczności młodych innowatorów.

Twoim zadaniem będzie opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt lub usługę, który następnie rozwiniesz pod okiem doświadczonych przedstawicieli sektora MedTech. Weźmiesz udział w inspirujących warsztatach,  nauczysz się jak tworzyć podstawowe dokumenty inwestycyjne, a także opracujesz strategię komercjalizacji swojego projektu.

Harmonogram

25 stycznia – 26 lutego

Rejestracja użytkowników, zgłaszanie drużyn i wstępny screening.

Zgłoszenia do Programu przyjmujemy od 25 stycznia. Zapisy potrwają do 26 lutego, ale nie czekaj do ostatniej chwili! Możesz zgłosić cały zespół, ale przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne, wtedy to my zajmiemy się stworzeniem Twojego zespołu. Przeprowadzimy wstępny screening, który wyłoni najlepszych młodych ludzi i zespoły do I etapu.

27 lutego

Oficjalny początek MedBiz Innovations Program

Po zakwalifikowaniu uczestników do I etapu i utworzeniu zespołów, przydzielimy Wam opiekuna, który przeprowadzi Was przez wszystkie sprawy organizacyjne i udostępni specjalnie przygotowaną bazę wiedzy.

27 lutego – 5 marca

Warsztaty dla uczestników I etapu

Przed rozpoczęciem pracy będziecie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z przedstawicielami świata nauki, biznesu i praktykami sektora medyczno-technologicznego. Prelegenci podzielą się z Wami wiedzą i doświadczeniem.

27 lutego – 19 marca

Prace nad teaserem

W pierwszym etapie Programu stworzycie koncepcję innowacyjnego rozwiązania na rynku MedTech. Wyniki prac zaprezentujecie w formie teasera inwestycyjnego – jednostronicowej wizytówki Waszego pomysłu.

26 marca

Ogłoszenie wyników I etapu

Wasze teasery zostaną poddane ocenie. Zespołom, które zaproponowały najbardziej obiecujące rozwiązania przydzielimy mentora – praktyka ze świata MedTechu. Będzie on konsultował Wasze pomysły i zasugeruje dalszą ścieżkę rozwoju.

26 marca – 13 maja

Prace nad biznesplanem i pitch deckiem

W drugim etapie medbizowych zmagań przygotujecie plan wprowadzenia swojego pomysłu na rynek. Z wiedzą z warsztatów – pod okiem mentora – przygotujecie biznesplan, pitch deck i infografikę promocyjną.

1-2 kwietnia

Warsztaty zamknięte dla uczestników II etapu – BOOTCAMP

Podczas drugiego etapu Programu zaprosimy Was do Warszawy na dzień inspirujących szkoleń, networkingu i zabawy. Poruszymy tematy pozyskiwania inwestorów, analizy finansowej i wiele innych. To będzie wspaniała okazja do poznania się, wymiany pomysłów i doświadczeń!

3 czerwca

Prezentacje inwestorskie

Czas pokazać, czego się nauczyliście! Razem z zespołem przeprowadzicie prezentację inwestorską rodem z Dragon’s Den. Postarajcie się przekonać inwestorów do przydzielenia wam największej ilości punktów. A może będzie to pierwszy krok do komercjalizacji Waszego rozwiązania?

3 czerwca

Wyniki Programu

W punktacji końcowej podsumujemy punkty, które przydzielą wam inwestorzy. Drużyna, która najlepiej sprzeda swój projekt na żywo zostanie ogłoszona zwycięzcą i otrzyma nagrodę pieniężną.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej:  https://www.innovationshub.pl/mentoring-program.