Zapraszamy na szkolenie: Ochrona własności intelektualnej w projektach HORYZONTU EUROPA, 28.05.2024

Prowadzisz badania na UG? Pracujesz nad innowacjami i nowymi projektami? Korzystasz z grantów? Centrum Transferu Technologii UG oraz Biuro Wsparcia Przygotowania Projektów – Inkubator Projektowy zapraszają na szkolenie: Ochrona własności intelektualnej w projektach HORYZONTU EUROPA.

Kiedy: 28 maja 2024, godz. 12:00 – 14:00

Gdzie: UG, Wydział Chemii, sala D102 lub on-line

Dla kogo: Dla naukowców, doktorantów i pracowników wspierających przygotowanie i realizację grantów

Szkolenie – bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Stacjonarnie (Wydział Chemii, sala D102): Zarejestruj się,

Online (MS Teams): Zarejestruj się

Szkolenie poprowadzi Pani Renata Downar-Zapolska, kierowniczka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Północna, programu UE Horyzont Europa.

Ekspertka omówi zagadnienia dotyczące własności intelektualnej w dokumentach projektowych programu UE Horyzont Europa na przykładzie:

• standardowej umowy grantowej Komisji Europejskiej do Horyzontu Europa
  • umowy konsorcjum

Dowiesz się:

• na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek i realizując projekt
  • gdzie można otrzymać wsparcie w ochronie własności intelektualnej.

12:00-12:00Powitanie uczestników
Renata Downar-Zapolska – kierownik Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych Unii Europejskiej, Politechnika Gdańska
12:00-12:20Program Ramowy UE Horyzont Europa
Dlaczego warto brać udział, zasady udziału, struktura programu?
12:20-12:40Umowa Grantowa dla projektów Horyzontu Europa
i zapisy dotyczące własności intelektualnej
12:40-13:00Umowa Konsorcjum na przykładzie wzoru DESCA
i zapisy dotyczące własności intelektualnej
13:00-13:15Poradniki i informacje dotyczące ochrony własności intelektualnej –
European IPR Helpdesk
Gdzie szukać wsparcia dot. ochrony własności intelektualnej?
13:15-13:30Dyskusja i pytania
13:30-14:00Pytania indywidualne

O Prelegentce: Renata Downar-Zapolska – Kierownik Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Północna (HPK PP) dla programu ramowego UE Horyzont Europa funkcjonującego od 2022 roku w strukturach Politechniki Gdańskiej. Uczestnik projektów finansowanych z programów ramowych UE, ekspert i kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, od 2007 do 2021 roku na Politechnice Gdańskiej. Autorka  prezentacji dotyczących różnych aspektów aplikowania i realizacji projektów finansowanych z programów ramowych Unii Europejskiej.

Rejestracja:

Stacjonarnie: Zarejestruj się,

Online: Zarejestruj się

Dołącz do nas, zapraszamy!